Izvedli spletni seminar »Ocenjevanje dela javnega uslužbenca in delovna uspešnost«
20. oktobra 2020 je Združenje KUDUS izvedlo spletni seminar »Ocenjevanje dela javnega uslužbenca in delovna uspešnost«. Seminar, ki je bil odprt za vse člane, namenjena pa predvsem direktorjem in računovodjem je vodila mag. Edita Horvat.
Mag. Edita Horvatvodi zasebni zavod IDEALIS – Inštitut za plače in delovna razmerja. Pred tem je bila več let inšpektorica za sistem plač v javnem sektorju na Inšpektoratu za javni sektor, ki deluje v okviru Ministrstva za javno upravo. Inšpekcijske nadzore je opravljala tudi na področju sistema javnih uslužbencev na podlagi Zakona o javnih uslužbencih. Ima dolgoletne izkušnje na področju pogajanj s sindikati javnega sektorja v zvezi s plačami in je bila s strani Vlade Republike Slovenije imenovana v številne vladne pogajalske skupine, ki jih je tudi vsebinsko koordinirala. Sodelovala je pri nastajanju in usklajevanju plačne zakonodaje ter tarifnih delov kolektivih pogodb različnih dejavnosti javnega sektorja, in sicer v okviru Direktorata za sistem plač v javnem sektorju, ki je od leta 2001 vsebinsko in strokovno pokrival to področje za celotni javni sektor v okviru Ministrstva za notranje zadeve ter kasneje prešel pod Ministrstvo za javno upravo in se v letu 2010 preoblikoval v sektor, ki je trenutno ena od notranjih organizacijskih enot Direktorata za javni sektor na Ministrstvu za javno upravo. Med drugim je bila zaposlena v Državnem zboru Republike Slovenije ter Agenciji za kmetijske trge in razvoj podeželja pri Ministrstvu za kmetijstvo, gozdarstvo in prehrano. Bogate delovne izkušnje je, pred prvo zaposlitvijo v javnem sektorju, pridobila tudi v gospodarstvu, predvsem na področju trženja, prodaje, uvoza ter uveljavljanja priznanih tujih blagovnih znamk v avtomobilski in tekstilni industriji na našem tržišču. V letih od 2010 do 2015 je bila s sklepom Državnega zbora Republike Slovenije imenovana za sodnico porotnico Delovnega in socialnega sodišča v Ljubljani za odločanje v socialnih sporih. V zadnjih letih svoje bogate delovne izkušnje na področju plač ter delovnih razmerij deli z mnogimi zavodi, občinami in drugimi proračunskimi uporabniki ter jim s svojo usposobljeno ekipo uspešno pomaga pri razreševanju nastalih kadrovskih in drugih zagat.
Vsebina seminarja:
− pravne podlage;
− ocenjevanje delovne uspešnosti za napredovanje javnih uslužbencev v višji plačni razred: temeljni cilji, postopek, merila, metode, kriteriji, elementi delovne uspešnosti, nadpovprečni delovni rezultat, ocene in utemeljitev ocene, ocenjevalni list;
− redna delovna uspešnost: postopek, kriteriji, merila;
− delovna uspešnost iz naslova povečanega obsega dela in
− delovna uspešnost iz naslova prodaje blaga in storitev na trgu.